Doprovodné programy k výstavě Mod(e)ly

čtvrtek 10. 5. / 18:00 / Mod(e)ly / vernisáž & VJ Primitive Nas Nedogonat & 20:00 Martin Küchen, Rafal Mazur, Vasco Trilla / koncert / Divadlo 29 

Zahájení výstavy okořeněné o krátkou audiovizuální performance Evy Horské a hudebnice Jitky Jägerové. Mapuješ svět světlem, tónuješ tónem, stínuješ stínem. Po vernisáži srdečně zveme do nedalekého Divadla 29 na koncert mezinárodního hudebního tria, které patří k evropské špičce avantgardního jazzu a volné improvizace.

středa 16. 5. / 18:00 / Galerie vs. město / diskuze / Divadlo 29

Jakou roli zastávají často malé městké galerie v dnešní společnosti? Jakým způsobem a proč může galerie vstupovat do městského prostoru? Má malý výstavní prostor potenciál svým programem aktivně ovliňovat společenská klima? Diskutovat budou nezávislí kurátoři a zástupci obdobně velkých galerií z dalších koutů ČR. Přijďte se zapojit!

pátek 25. 5. / 9:00-12.00 / Šité brože! / tvořivé dopoledne pro seniory

Máme rádi kreativní babičky a dědečky a prostřednictvím našich dílen jim poskytujeme prostor pro seberealizaci, seznámení se s různými rukodělnými a výtvarnými technikami i současným uměním jako takovým. Šité brože z filcu, hebký doplněk výstavy Mod/e/ly pro dámy i pány. Vstupné: 50 Kč, na dílnu je nutné se předem registrovat (kontakt: Nikola Březinová, brezinova@gmpardubice.cz, 608 209 897)

sobota 26. 5. / 15:00–17:00 / Portrét nebo maska? / tvořivé odpoledne pro děti od 4 do 12 let

Portrét, co se stane maskou. Chvíli jsi sebou, a pak někým jiným. Abraka dabra a proměna je hotova… Vstupné: 50 Kč, na dílnu je nutné se předem registrovat (kontakt: Nikola Březinová, brezinova@gmpardubice.cz, 608 209 897)

úterý 29. 5. / 9:30–11:00 / Rodičovská / tvořivé dopoledne pro rodiče a děti

Dopolední dílna pro maminky či tatínky s dětmi, kteří rádi tvoří a chtěli by zažít trochu toho dopoledního kreativního dobrodružství v galerii! Vstupné: 50 Kč, na dílnu je nutné se předem registrovat (kontakt: Nikola Březinová, brezinova@gmpardubice.cz, 608 209 897)

pátek 8. 6. / do 23:00 / Muzejní noc

Gampa společně s dalšími pardubickými institucemi se jako již tradičně zapojuje do Festivalu muzejních nocí. Síly jsme letos spojili rovněž se studentským festivalem Trať, který dočasně otevře prostory bývalého kina Sirius na pardubickém vlakovém nádraží. Kompletní program Muzejní noci v Gampě naleznete zde. Program Pardubické muzejní noci naleznete na webu Východočeského muzea.

čtvrtek 14. 6. / 11:00–13:00 Ženy v umění / brunch v galerii

Společný brunch a diskuse s vystavujícími umělkyněmi, zástupkyněmi iniciativy Mothers ArtLovers, sdružující převážně vizuální umělkyně, teoretičky, kurátorky, dokumentaristky, aktivistky a jinak kreativní ženy, pro které je umění životně důležité a jejichž zájem o tvorbu nezastavilo mateřství. Zveme nejen pardubické matky-umělkyně, ale též jakkoli kreativní rodiče a kohokoli dalšího, kdo se chce připojit do společné diskuse. Vstupné: 100 Kč (včetně občerstvení), na akci je nutné se předem registrovat (kontakt: Šárka Zahálková, sarka.zahalkova@gmpardubice.cz, 732 436 722)

čtvrtek 14. 6. / 17:00 Mod(e)ly / komentovaná prohlídka

Komentovaná prohlídka s Lucií Váchovou, kurátorkou výstavy.

úterý 19. 6. / 19:00 KineDok: Můj soukromý měsíc / projekce / Divadlo 29

Diana roky trpí problematickou menstruací. Bolesti hlavy, nevolnost, deprese – proč se považuje za normální, že se ženy cítí pravidelně tak mizerně? A proč se o tom dávno otevřeně nemluví? Diana se vydává hledat odpovědi s humorem a střízlivou sebereflexí. Rozmanité teorie antropologů, psychologů, gynekologů a břišních tanečnic se prolínají se staromódními edukačními videy a animovanými pasážemi. (režie: Diana Fabiánová, Slovensko, 2009). Autorský dokument z alternativní distribuční platformy KineDok.

Vernisáž výstavy Mod(e)ly

Vernisáž výstavy Mod(e)ly

Vernisáž výstavy Mod(e)ly

Vernisáž výstavy Mod(e)ly


galerie města pardubic

Příhrádek 5, 53116 Pardubice
T: + 420 730 524 909
E: info@gmpardubice.cz
3D pohled do expozice


otevírací doba:
úterý–neděle 10–18 hodin


VSTUPNÉ ZDARMA

WIFI PŘIPOJENÍ ZDARMA

FOTOGRAFOVÁNÍ POVOLENO


Novinky

Součástí aktuální výstavy Plastic Heart je bohatý a citlivě poskládaný doprovodný program pro malé i velké. Nenechte si ujít např. dílnu s jednou z vystavovaných autorek – s Julianou Höschlovou (v sobotu 9. března 2019), performance Michala Kindernaye (ve středu 27. března 2019), přednášku Terezy Špinkové na téma Umění a ekologie (úterý 2. dubna 2019) a mnoho dalšího. Těšíme se na Vás! 


Nezapomínáme na školy. Bez galerijních animací pro všechny věkové kategorie si už Gampu nedokážeme ani představit.


Máme radost! Z celkem 16 kurátorských projektů přihlášených do našeho výběrového řízení vybrala odborná komise dvě výstavy, které se stanou součástí výstavního programu roku 2019 a vytvoří tak základ pro celoroční dramaturgický plán. Více informací zde.


Od 1. ledna 2018 přechází Galerie města Pardubic pod novou příspěvkovou organizaci Centrum pro otevřenou kulturu, jejíž zřizovatelem je statutární město Pardubice.


NAŠI PARTNEŘI