ředění soust ~ ředění soust ~ ředění soust

DOPROVODNÉ PROGRAMY ~ ŘEDĚNÍ SOUST

středa 24. 4. / 18:00 Ředění soust ~ VERNISÁŽ

Pozastavit se a zaposlouchat, zbystřit smysly. Koncentrovat… Zahájení kolektivní výstavy, která je pokusem znovunalézt a podpořit naši často pozapomenutou schopnost se soustředit.

čtvrtek 25. 4. / 18:00 Mindfulness ~ DÍLNA VŠÍMAVOSTI / vstupné: 50 Kč

Mindfulness, neboli všímavost můžeme definovat jako schopnost jasněji vnímat a uvědomovat si události v přítomném okamžiku. Otevřený workshop se zaměří na to, jak zvýšit bdělost, empatii i nadhled v každodenní komunikaci. Doporučujeme předchozí registraci na emailu: info@gmpardubice.cz.

sobota 4. 5. / 18:00 Koncert u ohně ~ PROCHÁZKA & KONCERT

Sraz přesně v šest na Příhrádku; jak hoši od bobří řeky vydáme se kamsi na periferii – města, času, prostoru. A tam, ztraceni mezi řádky, sesbíráme klestí, škrtneme sirkou, rozděláme oheň a pustíme si celovečerák jménem oheň. K tomu speciální analog muzikální zážitek. Hashtag táborák contemporary.

sobota 11. 5. / 10:00 Férová snídaně ~ PIKNIK

Snídáme fér a soustředěně. Nespěcháme. Máslo necháváme pomalu měknout a se vší něžností jej mažeme na krajíc lokálního chleba. Férová káva z french pressu voní až za roh.

pátek 24. 5. / 17:00–23:00 Muzejní noc ~ FESTIVAL Ředíme noční sousta a koncentrujeme se na maximum. Přijďte a nechte se překvapit čím. Otevřená dílna, performance, povídání o/ve tmě, projekce, hudba a mnohem víc. středa

5. 6. / 19:00 Tanec Praha: Martin Talaga: Soma ~ TANEC

Samotné lidské tělo, ve vší své kráse a ošklivosti. Představení, které získalo prestižní ocenění Inscenace roku 2018 na České taneční platformě 2018.

úterý 18. 6. / 19:00 / Divadlo 29 / vstupné: 80 Kč Donna Haraway: Storytelling for Earthly Survival ~ PROJEKCE & DISKUSE

Upřímný filmový portrét jedné z nejoriginálnějších myslitelek naší doby doprovozený diskusí s prof. Annou Hogenovou, přední českou fenomenoložkou a filosofkou.

čtvrtek 20. 6. / 18:00 Šimon Grimmich a Ian Mikyska: Ekonomika pozornosti a filosofie soustředění ~ WORKSHOP & DISKUSE

Jak souvisí pozornost s meditací a vnitřním klidem? Jak nám pozornost může pomoci k tomu, abychom byli více přítomní, více tady a teď? A jakým způsobem takovou pozorností rozvíjet?

REPETICE :: PRAVIDELNÉ PROGRAMY / Opakování je matkou moudrosti

každé úterý / 7:00–8:00 / Rozcvičky

Každé úterý v sedm ráno sraz před GAMPOU. Ranní rozcvička s umělcem, teoretikem či praktikem určená nejen k rozpohybování svalstva. Nač se těšit? Na prostná s performerem, zápěstní cvičení s tužkou, plavání v řece, tichou poštu, chytání lelků? Nechte se překvapit!

každá středa / 18:00 / Bezcílné procházky

Každou středu v šest vyrážíme jen tak za nosem, vždy s přizvaným hostem. Brouzdáme ulicemi, zákoutími, parky, známými i neznámými místy a povídáme si o umění, vědě, obyčejnostech i závažnostech, o tom, co nás baví i štve. Chůze jako nástroj poznání.

středy 8. 5. a 19. 6. / 10:00–12:00 / Rodinné středy / vstupné: 50 Kč dítě + dospělý, další dítě 25 Kč navíc

Otevřené dílny pro děti i jejich rodiče či prarodiče. Prostor pro to se setkat, bavit i naučit.

 • středa 8. 5. / Oddechni si!
 • Vezměte děti a přijďte si k nám do galerie oddechnout, pozastavit v každodenním shonu. Jak se to může stát? Ponoříme se do vůní, barev a příjemného okamžiku.
 • středa 19. 6. 2019 / Kouzlo náhody
 • Čím vším se dá kreslit? Soustřeďme se a zkoumejme, co náhoda může nakreslit. Hra a zábava jako zkoumání hranic kresby.

pátky 10. 5. a 21. 6. / 10:00–12:00 / Seniorské pátky / vstupné: 50 Kč

Dílny pro tvůrčí babičky a dědečky. Naším heslem je: věk je jen číslo.

 • pátek 10. 5. / Nastraž uši!
 • Zklidnit se a zaposlouchat. Jaké je to slyšet město z ptačí perspektivy? Běžně chodíme po městě a ani si neuvědomujeme zvukovou kulisu, která nás obklopuje. Pokusme se zaměřit na sluch a na to, co utváří městskou symfonii.
 • pátek 21. 6. / Nepíchni se!
 • Když se píchneš, bolí to! Práce s přírodním materiálem, procvičení jemné motoriky a velký kus soustředění je tématem dílny zaměřené na plstění z ovčí vlny.

neděle 12. 5. a 23. 6. / 15:00–17:00 / Tvořivé neděle / vstupné: 50 Kč

Víkendové dílny pro děti od 4 do 15 let, které se nebojí zkoumat zákoutí a možnosti současného umění i sebe sama.

 • neděle 12. 5. / Paj!
 • Bastlící dílna pro malé i velké Bastlení je radost, která vyžaduje hezkou dávku koncentrace. Vem do ruky pájku, cín, zklidni se a oprosti od všeho dalšího. A pak – užij si tu kouzelnou chvilku, když obyčejnou tužku proměníš v hudební nástroj. Nevěříš? Přijď se přesvědčit. Na dílnu je nutná registrace (Šárka Zahálková, sarka@gmpardubice.cz, 732 436 722). Dílna se koná v rámci projektu Electroconnection 2019.
 • neděle 23. 6. / Rozředění
 • Představte si barvu, co se nám prohání po papíře. Jak dlouho si s ní můžeme hrát, než přeteče přes okraj? Dokážeme se na ni zaměřit a nespustit ji z očí? Kde je hranice našeho soustředění?

Není–li uvedeno jinak, vstupné (dobro)volné.

tn_obrazek_1607.png

tn_obrazek_1606.png

tn_obrazek_1605.png

tn_obrazek_1604.png

tn_obrazek_1603.png

tn_obrazek_1602.png


galerie města pardubic

Příhrádek 5, 53116 Pardubice
T: + 420 730 524 909
E: info@gmpardubice.cz
3D pohled do expozice


otevírací doba:
úterý–neděle 10–18 hodin


VSTUPNÉ ZDARMA

WIFI PŘIPOJENÍ ZDARMA

FOTOGRAFOVÁNÍ POVOLENO


Novinky

Vážení přátelé,
na základně vládního nařízení, vzhledem k situaci ohledně koronaviru je galerie OD 13.3. DO ODVOLÁNÍ PRO VEŘEJNOST UZAVŘENA. O případném alternativním programu, aktuálním provozu a dalších změnách Vás budeme informovat na našich webových stránkách a sociálních sítích. Děkujeme za pochopení. Buďte zdrávi!
Vaše GAMPA


Čeká nás změna. Pracujeme na nových webových stránkách. Už brzy!


Výstavu Být sněný jako vždy doprovodí řada programů. Více informací zde.


Od 1. ledna 2018 přechází Galerie města Pardubic pod novou příspěvkovou organizaci Centrum pro otevřenou kulturu, jejíž zřizovatelem je statutární město Pardubice.


NAŠI PARTNEŘI