Omlouváme se, ale tato stránka je momentálně nedostupná. Je možné, že je dočasně skrytá, nebo je dostupná pouze některým uživatelům.

Dále můžete:


galerie města pardubic

Příhrádek 5, 53116 Pardubice
T: (+420) 777 820 267
E:otevírací doba:
úterý–neděle 10–18 hodin


VSTUPNÉ ZDARMA

WIFI PŘIPOJENÍ ZDARMA

FOTOGRAFOVÁNÍ POVOLENO


Novinky

Milí návštěvníci, ve středu 4. března Vás srdečně zveme na vernisáž výstavy grafických prací, typografie a kaligrafie Jiřího Šindlera. Brněnský grafik, ilustrátor a kaligraf Jiří Šindler, rodák z Poličky, který se letos dožívá devadesáti tří let, patří k nemnoha českým umělcům, kteří prošli tiskařskou praxí v tiskařské dílně bratří Vokolkových v Pardubicích. Šindler se po desetiletí zabýval starými písmy, vytvářel jejich novotvary a jeho vrcholným dílem je tisková podoba staroslověnské hlaholice, dodnes používaná. Originály těchto návrhů uvidíte na výstavě v Gampě a budete si moci prohlédnout i Šindlerovy ilustrace k básni Havran Edgara A. Poea, kaligrafické přepisy děl básníků Vladimíra Holana, Ivana Blatného či Jana Vladislava, stejně jako Šindlerovu volnou tvorbu z posledních let. K výstavě jsme vydali katalog s textem Ivo Bindera. Výstavu můžete navštívit do 10. května.


Vážení návštěvníci, od čtvrtka 5. března si můžete v Komunikačním prostoru Gampy prohlédnout komorní výstavu tvorby dětí ze Základní školy praktické a mateřské školy speciální A. Krause v Pardubicích. S arteterapií v praxi pro děti se zdravotním postižením a speciálními vzdělávacími potřebami se můžete seznámit až do 29. března.

NAŠI PARTNEŘI


   
   

Newsletter

Newsletter