Omlouváme se, ale tato stránka je momentálně nedostupná. Je možné, že je dočasně skrytá, nebo je dostupná pouze některým uživatelům.

Dále můžete:


galerie města pardubic

Příhrádek 5, 53116 Pardubice
T: (+420) 777 820 267
E:otevírací doba:
úterý–neděle 10–18 hodin


VSTUPNÉ ZDARMA

WIFI PŘIPOJENÍ ZDARMA

FOTOGRAFOVÁNÍ POVOLENO


Novinky

Milí návštěvníci, ve středu 4. března Vás srdečně zveme na vernisáž výstavy grafických prací, typografie a kaligrafie Jiřího Šindlera. Brněnský grafik, ilustrátor a kaligraf Jiří Šindler, rodák z Poličky, který se letos dožívá devadesáti tří let, patří k nemnoha českým umělcům, kteří prošli tiskařskou praxí v tiskařské dílně bratří Vokolkových v Pardubicích. Šindler se po desetiletí zabýval starými písmy, vytvářel jejich novotvary a jeho vrcholným dílem je tisková podoba staroslověnské hlaholice, dodnes používaná. Originály těchto návrhů uvidíte na výstavě v Gampě a budete si moci prohlédnout i Šindlerovy ilustrace k básni Havran Edgara A. Poea, kaligrafické přepisy děl básníků Vladimíra Holana, Ivana Blatného či Jana Vladislava, stejně jako Šindlerovu volnou tvorbu z posledních let. K výstavě jsme vydali katalog s textem Ivo Bindera. Výstavu můžete navštívit do 10. května.


Vážení návštěvníci, u příležitosti předsednictví Lotyšska v Radě Evropské unie Vás společně s Europe Direct Pardubice zveme v období od 21. 4. do 6. 5. na  zajímavé akce v Divadle 29, Tvojí dílně a v Galerii města Pardubic. Od úterý 21. 4. můžete v Komunikačním prostoru GAMPY navštívit výstavu „Dopisy ze Sibiře na březové kůře“. Představuje méně známé, ale dramatické momenty moderních lotyšských dějin. Jde o informativní výstavu o dopisech, psaných na netradičním materiálu, na březové kůře. Psali je Lotyši, deportováni do gulagů či míst nuceného pobytu na Sibiři. Dopisy ze Sibiře napsané na březové kůře byly v roce 2009 zařazeny do lotyšského národního registru v rámci programu UNESCO „Paměť světa“ a jsou uloženy v sedmi lotyšských muzeích. Na výstavu jste srdečně zváni.

 


NAŠI PARTNEŘI


   
   

Newsletter

Newsletter