Omlouváme se, ale tato stránka je momentálně nedostupná. Je možné, že je dočasně skrytá, nebo je dostupná pouze některým uživatelům.

Dále můžete:


galerie města pardubic

Příhrádek 5, 53116 Pardubice
T: (+420) 777 820 267
E:otevírací doba:
úterý–neděle 10–18 hodin


VSTUPNÉ ZDARMA

WIFI PŘIPOJENÍ ZDARMA

FOTOGRAFOVÁNÍ POVOLENO

VIDEOPROHLÍDKA


Novinky

Od středy 9. listopadu Vám představujeme vítězný návrh, pětici oceněných návrhů a doprovodnou kolekci všech došlých architektonických skic z mezinárodní architektonické soutěže Dukla sportovní, kterou v roce 2016 vyhlásilo Statutární město Pardubice. Cílem soutěže bylo navrhnout ideální urbanistické a architektonické řešení sportovního areálu na Dukle v Pardubicích pro atlety, basketbalisty a házenkáře. Přijďte se podívat, jaká budoucnost by mohla čekat městský sportovní areál ve 21. století a jaký návrh nejvíce zaujal porotu mezinároního složení! Výstva potrvá do neděle 20. listopadu a je k ní vydán doprovodný leták.


Ve středu 9. listopadu Vás zveme na veřejný workshop s vítězným architektonickým týmem soutěže Dukla sportovní, který se uskuteční v Galerii města Pardubic od 17 do 19 hodin.


Kočka u boudy je název výstavy, jíž Vám od 23. listopadu do 24. prosince představíme tvorbu nepřehlédnutelného českého malíře mladší generace Jakuba Špaňhela. Jeho díla charakterizuje expresívní gesto a bravurní malířská technika. Uvidíte velkoformátová plátna z nového autorova cyklu v archetypální kombinaci černých a šedých valérů. Na vernisáž Vás zveme v úterý 22. listopadu v 18 hodin.


Současný bulharský komiks Vám představujeme v komunikačním prostoru galerie od 8. do 27. listopadu. Výstava připravená ve spolupráci s Bulharským kulturním institutem a pardubickou pobočkou Europe Direct představuje českému divákovi vůbec poprvé tvorbu současných bulharských kreslířů a autorů komiksů. Umělci jsou absolventi uměleckých akademií v Bulharsku a jsou činní v oblasti filmu, reklamy a literatury. Vystavují: Evgenij Jordanov, Penko Gelev, Petar Stanimirov, Dimitar Stojanov-Dimo, Rumen Čaušev, Rosen Mančev, Sotir Gelev, Vladimir Konovalov a Nikolaj Dodov. Kurátorem výstavy je Anton Stajkov.


Každou středu od 16:30 do 18:00 hodin máte možnost připojit se k výtvarnému kurzu pro dospělou veřejnost, který vede pardubická výtvarnice a scénografka Renata Hans. SEznámíte se základy prostorového modelování v kresbě a budete vědět, jak na perspektivu, zobrazení drapérie i zátiší. Cena lekce je 150,- Kč. Hlaste se lektorce na tel. 776 825 770.


V pátek 11. listopadu zveme na Příhrádek všechny děti na svatomartinskou výtvarnou dílnu, pohádku a lampionový průvod.


V sobotu 12. listopadu se po celý den na Příhrádku koná oblíbený Restaurant Day, pořádaný sdružením Mazané matky. V Gampě na Vás čeká výtvarná dílna pro děti pořádaná Tvojí dílnou Martiny Moličové.


V sobotu 26. listopadu od 10 do 17 hodin Vás zveme na výtvarné workshopy při příležitosti Dne pro dětskou knihu. I letos se Gampa připojuje k oblíbené akci pro malé milovníky knih, pořádané Krajskou knihovnou v Pardubicích. Tradiční program zabaví děti při výtvarných dílnách na téma Královské vánoce. Děti si vyzkouší řadu výtvarných technik (koláž, kresba, malba), které využijí při tvorbě komiksu, a při tvoření s papírem a korálky si ozdobí královské koruny. Razítko na kartičku z knihovny dostane každý aktivní účastník dílny.


V sobotu 10. prosince Vás spolu s Divadlem 29 zveme na vánoční blešírek, na kterém máte u nás na Příhrádku i v D29 příležitost pořídit netradiční a originální vánoční dárky pro své blízké. Přijďte se podívat!


V prosinci na Vás čekají v Gampě vánoční dílny. Vánoční tvoření pro seniory pořádáme v pátek 16. prosince od 10 do 12 hodinv sobotu 17. prosince si k nám od 14 do 16 hodin mohou přijít vytvořit vánoční překvapení děti. Dílny lektoruje galerijní animátorka Nikola Březinová.


Na štědrý den 24. prosince máme jako každý rok otevřeno! Stavte se u nás při Vaší štědrovečerní procházce na zámek. Otevřeno máme od 10 do 15 a od 21 do 24 hodin.


Rok 2017 zahájíme vernisáží 12. ledna v 18 hodin, kdy pro Vás chystáme site specific minimalistickou instalaci mladých tvůrců  Martina Daška, Petry Jackmannové a Jana Zdvořáka. Jejich prostorové objekty obsadí Sýpku i komunikační prostor. Těšíme se na Vaši návštěvu!

NAŠI PARTNEŘI


   
   

Newsletter

Newsletter