Omlouváme se, ale tato stránka je momentálně nedostupná. Je možné, že je dočasně skrytá, nebo je dostupná pouze některým uživatelům.

Dále můžete:


galerie města pardubic

Příhrádek 5, 53116 Pardubice
T: (+420) 777 820 267
E:otevírací doba:
úterý–neděle 10–18 hodin


VSTUPNÉ ZDARMA

WIFI PŘIPOJENÍ ZDARMA

FOTOGRAFOVÁNÍ POVOLENO

VIDEOPROHLÍDKA


Novinky

Vážení návštěvníci,

Zveme Vás na výstavu děl z posledních let manželů Jana KoblasySonii Jakuschewy. Koblasovy dřevěné objekty hýřivé barevnosti vůbec poprvé opustily mistrův ateliér.

Jan Koblasa je nejvýznamnější český monumentální sochař, přestože žije v Hamburku. K umění přistupuje s mýtičností a monumentálním pathosem, zatímco konceptuální umělkyně  Jakuschewa expresivně spojuje písmo a komunikaci.

Umění dokáže sbližovat a propojovat lidi a oba tvůrci se shodně ve své práci zabývají prostředníky. U sochaře Koblasy jde o PoslyAnděly, vtělené do dřevěných sochařských objektů, u malířky Jakuschewydopisy o plátně.

Oba tvůrci pocházejí z rozdílného zeměpisného a časového kontextu, který je ale překvapivě podobný. Narodili se ve slovanských zemích ovlivněných diktaturami, exodem, prožitkem nesvobody a spojuje je od devadesátých let společný pobyt ve svobodné zemi, kde umění reaguje na rozvinutý kapitalismus, globalizaci a jistou mechaničnost a odcizenost a zároveň je toho všeho nedílnou součástí.

VVýstavu můžete navštívit během otevírací doby úterý – neděle 10-18 hodin až do neděle 1. 11. 2015.


V pátek 23. října od 10 hodin dopoledne proběhne v Gampě tvořivá dílna pro seniory k probíhající výstavě. Přihlaste se a můžete strávit příjemné dopoledne ve společnosti lektorky Renaty Čapkové při tvorbě z papíru a quillingových proužků na téma dopisy...

NAŠI PARTNEŘI


   
   

Newsletter

Newsletter