Omlouváme se, ale tato stránka je momentálně nedostupná. Je možné, že je dočasně skrytá, nebo je dostupná pouze některým uživatelům.

Dále můžete:


galerie města pardubic

Příhrádek 5, 53116 Pardubice
T: (+420) 777 820 267
E:otevírací doba:
úterý–neděle 10–18 hodin


VSTUPNÉ ZDARMA

WIFI PŘIPOJENÍ ZDARMA

FOTOGRAFOVÁNÍ POVOLENO

VIDEOPROHLÍDKA


Novinky

Statutární město ve spolupráci se čtyřlístkem pardubických galerií Vás zve na venkovní otevřenou vernisáž mezinárodní výstavy současných mladých umělců z dvanácti evropských měst, která se bude konat na Pernštýnském náměstí v úterý 30. června v 18 hodin.

PROGRAM VERNISÁŽE

Výstavu zahájí

Ing. Martin Charvát, primátor Statutárního města Pardubice

a

Juan González-Posada M., hlavní koordinátor projektu CreArt, Valladolid, Španělsko

Výstavu uvedou

Mgr. Jakub Rychtecký, náměstek primátora

PhDr. Hana Řeháková, ředitelka Východočeské galerie v Pardubicích

Mgr. Jarmila Kudláčková, majitelka fRESCH Gallery

Mgr. Jana Orlová, kurátorka Art Space NOV

Mgr. Ivana Panochová Ph.D., manažerka Galerie města Pardubic

O výstavě promluví

Mag.phil. Lucas Cuturi, historik umění, Vídeň, Rakousko

O projektu CreArt promluví

Mgr. Lucie Břízová, vedoucí oddělení kultury Magistrátu města Pardubic

Hudební doprovod

OTTO´S JAZZ TRIO zahraje barokní hudbu českých, rakouských a italských mistrů v jazzovém hávu.


Vážení návštěvníci Příhrádku, na začátek prázdnin jsme pro Vás a Vaše děti připravili ve spolupráci s Magistrátem města Pardubic a mezinárodním projektem CreArt týdenní příměstský výtvarný tábor. Během celodenního pobytu v pardubických galeriích na děti čekají výlety a tvořivé aktivity mezi díly nejlepších mladých evropských umělců, které budeme mít příležitost představit na kolektivní výstavě City and Me. Výstava projektu CreArt bude probíhat najednou v pětilístku pardubických galerií (Východočeská galerie v domě U Jonáše, Gampa na Příhrádku, soukromé galerie Art NOV Space, FONS na Pernštýnském náměstí a fRESCH Gallery) během července a srpna. Akce je určena pro děti ve věku 4-12 let a koná se během druhého červencového týdne, možno i v den pondělního státního svátku (6. – 10. 7., případně 7. – 10. 7.) Program pro děti připravují studentky galerijní  pedagogiky PF MU v Brně pod vedením Nikoly Březinové. Cena je 1.000,- Kč. Více informací zde: http://nisa-art.cz/vytvarny-primestsky-tabor-v-pardubicich/ Počet míst je omezený, zarezervujte se proto v případě zájmu co nejdříve v on-line formuláři: http://nisa-art.cz/e-prihlaska/ případně kontaktujte Nikolu Březinovou (721 3170389) nebo manažerku Gampy Ivanu Panochovou (777 820 267). Lektorky s odbornou praxí a dobrými nápady z NISA ART mají pro Vás v nabídce i výtvarný pobyt pro děti v tajuplném a historií nabítém prostředí zámku V Brtnici – viz připojené letáčky.

NAŠI PARTNEŘI


   
   

Newsletter

Newsletter