Omlouváme se, ale tato stránka je momentálně nedostupná. Je možné, že je dočasně skrytá, nebo je dostupná pouze některým uživatelům.

Dále můžete:


Galerie města Pardubic

Příhrádek 5, 53116 Pardubice
T: (+420) 777 820 267
E:otevírací doba:
úterý–neděle 10–18 hodin


VSTUPNÉ ZDARMA


Novinky

Vážení návštěvníci, ve středu 12. listopadu v 17 hodin Vás srdečně zveme na vernisáž výstavy pardubického grafika Karla Nedvěda, která mapuje autorovu nejnovější tvorbu vznikající v posledních letech v ústraní na Vysočině. Monumentální série Orbis Pictus představí experimentální malbu a expresívně laděné figurální kresby, které autor nevytváří pomocí štětce a tradičních barev. Přijďte si prohlédnout nemalované obrazy, které vznikají máčením, napouštěním, mořením, nakláněním, protékáním... Výstava potrvá do 24. prosince a bude otevřena i na Štědrý den. K výstavě jsme vydali doprovodný katalog se zasvěceným textem historičky umění Martiny Vítkové.


Vážení návštěvníci, srdečně Vás zveme na výstavu Království za koně, kterou jsme pro Vás připravili k oslavě 140. výročí prvního dostihu Velké pardubické steeplechase z roku 1874. Na výstavě Vám představujeme průřez současnými i historickými fotografiemi, malbami a sochařskými díly, která téma koně uchopují každé po svém způsobu - reportérsky, realisticky, snově i ironicky. Výstava se shakespearovským názvem odkazuje také k tématu moci, soustředěné do rukou jezdce. Na výstavě na Vás čeká několik zajímavých jezdeckých portrétů. Nejnovější fotoreportérské práce, které sbírají ceny v domácích i zahraničních fotografických soutěžích, představí Roman Vondrouš, Milan Křiček a Radek Kalhous. Historii parforsních honů v Pardubicích zpřítomní dobové snímky Josefa Pírky, zapůjčené ze sbírek Hippologického muzea ve Slatiňanech. Jak pojali vrcholné a technicky náročné téma koně v sochařství současní mladí čeští tvůrci, se přesvědčíte na dílech Moniky Havlíčkové, Michala Gabriela, Pauliny Skavové či Petra Nováka. Regionální muzeum v Kolíně nám zapůjčilo i plátna snad nejslavnějšího českého malíře koní, Ludvíka Vacátka. Výstava je otevřena do 2. 11. 2014. Těšíme se na Vaši návštěvu!


Máme pro Vás skvělé NOVINKY z mezinárodního projektu CreArt, na němž statutární město Pardubice jako jediný český účastník aktivně spolupracuje. K účasti na rezidenčním pobytu v Atelierhaus Salzamt v rakouském Linzi, který je dotován stipendiem a zajištěným ateliérem a ubytováním, byli z několika desítek přihlášených umělců letos vybráni dokonce dva zástupci Pardubic! Celkem se v Linzi od jara do podzimu vystřídá osmero tvůrců z celé Evropy. Kateřině Držkové a Janu Zdvořákovi, kteří prošli náročným sítem proto gratulujeme k tomuto úspěchu a držíme jim palce! Máme to potěšení pogratulovat i Šárce Zahálkové, multimediální tvůrkyni a pardubické aktivistce na poli umění ve veřejném prostoru a městského urbanismu, která se angažuje ve sdružení OffCity a Mlýny městu. Šárka byla se svým projektem vybrána italským konceptuálním umělcem Luca Vitone k účasti na jarním workshopu v italském Janově.

NAŠI PARTNEŘINewsletter

Newsletter