Omlouváme se, ale tato stránka je momentálně nedostupná. Je možné, že je dočasně skrytá, nebo je dostupná pouze některým uživatelům.

Dále můžete:


Galerie města Pardubic

Příhrádek 5, 53116 Pardubice
T: (+420) 777 820 267
E:otevírací doba:
úterý–neděle 10–18 hodin


VSTUPNÉ ZDARMA


Novinky

Vážení návštěvníci, srdečně vás během letních prázdnin zveme na výstavu fotografií Radka Kalhouse, které ještě před svým fyzickým představením v Galerii města Pardubic vzbudily různorodé reakce na sociálních sítích. Autorův projekt Podoby mapuje do hloubky naše společenské a estetické předsudky a ptá se po naší schopnosti unést skutečnou a někdy i syrovou tvář reality. Přijďte si i Vy prohlédnout tváří v tvář portréty bez retuše a otestujte si své reakce! Autor odhaluje líbivou perspektivu retušovaných fotografií, na niž jsme si zvykli v tisku i na sociálních sítích a ptá se: Je skutečně možné z ošklivé a špinavé tváře vyčíst zlo a je pravda, že krásná tvář automaticky implikuje dobro? Co když se násilník skrývá za nevinným pohledem zpoza obrouček brýlí a drsně otlučená tvář s divokým pohledem patří jen sportovci po zápase? K výstavě jsme vydali katalog s textem Pavla Šmída a Radka Kalhouse a doprovodný leták s textem Martiny Vítkové. Výstava potrvá do 31. srpna.


Milí návštěvníci, do 9. srpna Vám v Komunikačním prostoru galerie představujeme interaktivní zvukovou instalaci „Von to není úplně příjemnej zvuk“ založenou na terénních nahrávkách ve sklárně v Novém Boru. Autorkou je mladá pardubická multimediální umělkyně Knoflenka. Na realizaci se podíleli Martin Dašek a Pavel Karafiát. Pohybem skrze skleněné závěsy se návštěvník stane aktivní částí zvukové instalace. Projekt je lokálním manifestem upozorňujícím na mizející sklářský průmysl v Čechách.


Máme pro Vás skvělé NOVINKY z mezinárodního projektu CreArt, na němž statutární město Pardubice jako jediný český účastník aktivně spolupracuje. K účasti na rezidenčním pobytu v Atelierhaus Salzamt v rakouském Linzi, který je dotován stipendiem a zajištěným ateliérem a ubytováním, byli z několika desítek přihlášených umělců letos vybráni dokonce dva zástupci Pardubic! Celkem se v Linzi od jara do podzimu vystřídá osmero tvůrců z celé Evropy. Kateřině Držkové a Janu Zdvořákovi, kteří prošli náročným sítem proto gratulujeme k tomuto úspěchu a držíme jim palce! Máme to potěšení pogratulovat i Šárce Zahálkové, multimediální tvůrkyni a pardubické aktivistce na poli umění ve veřejném prostoru a městského urbanismu, která se angažuje ve sdružení OffCity a Mlýny městu. Šárka byla se svým projektem vybrána italským konceptuálním umělcem Luca Vitone k účasti na jarním workshopu v italském Janově.

NAŠI PARTNEŘINewsletter

Newsletter