Omlouváme se, ale tato stránka je momentálně nedostupná. Je možné, že je dočasně skrytá, nebo je dostupná pouze některým uživatelům.

Dále můžete:


galerie města pardubic

Příhrádek 5, 53116 Pardubice
T: (+420) 777 820 267
E:otevírací doba:
úterý–neděle 10–18 hodin


VSTUPNÉ ZDARMA

WIFI PŘIPOJENÍ ZDARMA

FOTOGRAFOVÁNÍ POVOLENO

VIDEOPROHLÍDKA


Novinky

Nejen škola začíná v září. Ale i nová výstava! A proto Vás srdečně zveme ve středu 7. září v 18 hodin na Příhrádek na zahájení výstavy, kterou si chceme připomenout jednoho z nejlepších českých sochařů 20. století, Aleše Veselého. Trojice kurátorek, mistrova asistentka a správkyně jeho díla Alena Bartková spolu s jeho žačkami Nikolou Březinovou a Šárkou Šedivou Vám představí autorovu tvorbu ze 70. let, kdy se svými destruktivními objekty, asamblážemi a ready-mades v intimitě rozlehlého ateliéru ve Středoklukách vyrovnával s normalizační realitou. K výstavě vydáváme brožuru, kterou graficky ztvárnilo Studio Divize, brožura je zdarma.


Každý pátek od 8. 9. do 30. 10. od 16:30 hodin máte možnost připojit se k výtvarnému kurzu pro veřejnost, který vede chilská designérka Macarena Barra. Po dobu výstavy Aleše Veselého bude náplní kurzu kresba tuší na akvarelový papír. Cena lekce 150,- Kč.


Tradiční program Dnů evropského dědictví se blíží a i my jsme pro Vás ve spolupráci s pardubickými památkáři připravili na Příhrádku program. Detaily o výtvarné dílně a komentovaných prohlídkách v neděli 11. září najdete vedle v příspěvku.


V úterý 4. října zveme na Příhrádek všechny památkové fandy na veřejnou besedu s odborníky na slovo vzatými na téma  „V náruči památkové péče aneb plošná ochrana měst v Pardubickém kraji“. Besedu pořádá Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště Pardubice ve spolupráci s Galerií města Pardubic při příležitosti představení výstavy v komunikačnímn prostoru Gampy V náruči památkové péče. Městské památkové zóny Pardubického kraje. Přednášet Vám budou Mgr. Zuzana Vařeková a Ing. Slavomír Kudláček.

NAŠI PARTNEŘI


   
   

Newsletter

Newsletter