Omlouváme se, ale tato stránka je momentálně nedostupná. Je možné, že je dočasně skrytá, nebo je dostupná pouze některým uživatelům.

Dále můžete:


galerie města pardubic

Příhrádek 5, 53116 Pardubice
T: (+420) 777 820 267
E:otevírací doba:
úterý–neděle 10–18 hodin


VSTUPNÉ ZDARMA

WIFI PŘIPOJENÍ ZDARMA

FOTOGRAFOVÁNÍ POVOLENO

VIDEOPROHLÍDKA


Novinky

Vážení návštěvníci, do neděle 19. června Vás srdečně zveme na výstavu A-PART. Projekt připravovaný na míru prostoru Sýpky vznikl pod kurátorským vedením Šárky Zahálkové. Těšíme se na Vás!


Každé nedělní odpoledne se můžete přijít podívat na výtvarný kurz pro veřejnost, který vede malíř a absolvent pražské AVU Ondřej Petrlík. Kurz je již plně obsazen.


A co pro Vás chystáme na léto? Výstavu O sportu! Slovo sport je anglosaského původu a odvozuje se od slova disport - obveselení, rozptýlení, kratochvíle, útěk od práce a povinnosti k zábavě. My si se sportem spojujeme dřinu, adrenalin, ale i euforii z vítězství či překonání sama sebe a vyrovnanost díky endorfinům. V běžné řeči používáme sportovní metafory, utkání dobra a zla vnímáme jako sportovní zápas. Ještě stále víme, co to znamená hrát fair play a penalta Antonína Panenky z Bělehradu 76 se stala pýchou národa i vyjádřením české národní povahy. Sport stmeluje i rozděluje, je v něm hra i smrtelná vážnost. Někdo sport aktivně provozuje, jiný ho sleduje v TV, ale každý s ním má svou zkušenost. Začíná to metáním hvězdy na trávě, lezením po stromech, čutáním fotbálku a hraním kuliček a může se to dostat až ke slézání osmitisícovek, riskantnímu baletu na pojízdných prkýnkách a třeba boxerským zápasům. Jak tuto oblast vidí současné umění se dozvíte z obrazů, soch, fotografií a videí třiadvaceti umělců: PAVEL BRÁZDA, MICHAEL RITTSTEIN, JIŘÍ SURŮVKA, MICHAL  PĚCHOUČEK, KAREL JERIE, ALENA ANDERLOVÁ, MILENA OLIVOVÁ, MICL, KURT GEBAUER, MICHAL GABRIEL, PAULINA SKAVOVA, PAVLA NAĎOVÁ, PETR HOLUB, ČESTMÍR PŘINDIŠ, MILAN KŘIČEK, LUDĚK VOJTĚCHOVSKÝ, PAVEL ŠMÍD, RADEK KALHOUS, KAROLÍNA ŠIMONOVÁ, VOJTĚCH FRÖHLICH, DAVID BÖHM a JIŘÍ FRANTA, PAVEL DOSKOČIL a JAN SUK, MILAN LANGER, ART DIVISION TEAM a RAFANI!

NAŠI PARTNEŘI


   
   

Newsletter

Newsletter