výtvarná soutěž pro děti památky jako inspirace

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Pardubicích, a Galerie města Pardubic vyhlašují první ročník výtvarné soutěže Památky jako inspirace,která je určena žákům základních uměleckých škol V PARDUBICKÉM KRAJI.

Do soutěže přijímáme díla, která výtvarně znázorní:

Památku/památky nacházející se v prostoru Městské památkové rezervace Litomyšl
Památku/památky nacházející se v prostoru Městské památkové rezervace Pardubice
Památku/památky nacházející se v prostoru Městské památkové zóny Česká Třebová
Památku/památky nacházející se v prostoru Městské památkové zóny Heřmanův Městec
Památku/památky nacházející se v prostoru Městské památkové zóny Chrudim
Památku/památky nacházející se v prostoru Městské památkové zóny Polička
Památku/památky nacházející se v prostoru Městské památkové zóny Svitavy
Stání hrad Kunětická hora
Stání hrad Litice
Stání zámek Litomyšl
Stání zámek Slatiňany
Soubor lidových staveb Vysočina

Účastníci soutěže se mohou zaměřit jak komplexně na exteriér stavby, tak na část/výřez/detail exteriéru či interiéru, na konkrétní architektonický či dekorační prvek atd. Fantazii se meze nekladou! Výherci soutěže získají volné vstupy na památkové objekty nebo krásné publikace o památkách ve správě Národního památkového ústavu. Čeká je také jedno sladké překvapení.

Zvláštní cenu obdrží Ti, kteří se ve svých pracích zaměří na tematiku Kunštátského roku 2014. Víte, kdo byli páni z Kunštátu a z Poděbrad a na jakých hradech kdysi sídlili? Věděli byste, že jejich stopy byste našli i v našem nejbližším okolí, například na Kunětické hoře nebo na hradě  Litice? Zkusíte nakreslit, jak asi mohli vypadat oni sami nebo jakou podobu mívala jejich sídla? Zkuste trošku zapátrat v knížkách, na internetu a hlavně při svých výletech a návštěvách našich hradů a zámků - pak už stačí jen nechat pracovat fantazii. Autor nejzajímavějšího díla, které bude věnováno Kunštátskému roku, vyhrává nejen pro sebe, ale pro celou svou třídu exkluzivní večerní prohlídku Státního hradu Litice zakončenou táborákem a v případě zájmu i přespáním přímo na hradě!

Organizační pokyny:

technika libovolná
 výkresy nesmí přesahovat formát A3
na zadní straně příspěvků musí být nalepena tabulka s kontaktními údaji autora výkresu, která byla zaslána společně s těmito pokyny
každá zúčastněná škola může přihlásit do soutěže maximálně 10 výkresů
výkresy označené všemi výše uvedenými údaji je nutno doručit na adresu Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Pardubicích, Zámek 5, 531 16 Pardubice do 27. 2. 2015 (obracejte se prosím v této záležitosti na kontaktní osoby: Z. Růžkovou či Z. Kratochvilovou, s nimiž bude možné domluvit podrobnosti předání výkresů)

Soutěžní kategorie:

Věk 5-10 let
Věk 11-15 let
Věk 16-20 let (žák musí být v době své účasti studentem základní nebo střední školy)

Časový harmonogram:

září 2014 – únor 2015: trvání soutěže –
do 10. 10. 2014: potvrdit účast v soutěži
27. 2. 2015:poslední termín pro odevzdání výkresů
březen – duben 2015: vyhodnocení, výběr tří výherců z každé kategorie
květen/červen 2015: výstava výkresů v Galerii města Pardubic, během vernisáže výstavy předání ceny výhercům

Po ukončení výstavy budou vybrané práce umístěny v sídle památkářů na pardubickém Příhrádku jakožto krásná, tematická výzdoba těchto historických prostor a budou tedy i nadále potěchou všem návštěvníkům.

Kontakt:

Mgr. Zuzana Růžková – ruzkova.zuzana@npu.cz, 724 663 648
Bc. Zdeňka Kratochvilová – kratochvilova.zdenka@npu.cz, 724 663 670

Fotka 2

Fotka 1


galerie města pardubic

Příhrádek 5, 53116 Pardubice
T: (+420) 777 820 267
E: panochova@gmpardubice.czotevírací doba:
úterý–neděle 10–18 hodin


VSTUPNÉ ZDARMA

WIFI PŘIPOJENÍ ZDARMA

FOTOGRAFOVÁNÍ POVOLENO


Novinky

Ve čtvrtek 9. listopadu od 18 hodin Vás srdečně zveme na vernisáž výstavy Mezi dvěma světy, na které Vám představíme průřez celoživotní tvorbou česko-německé sochařky Ludmily Seefried-Matějkové. Rodačka z Heřmanova Městce představí v Pardubicích vůbec poprvé figurální sochy a plastiky se souborem kresebných skic. K výstavě promluví Pavel Šmíd, kurátor, a sochařčino dílo Vám zasvěceně přiblíží Ilona Víchová, historička umění. K výstavě jsme vydali doprovodný leták s textem Ilony Víchové a fotografiemi Zuzany Richter.


V sobotu 2. prosince od 10 do 16 hodin zveme srdečně Vaše děti na oblíbenou adventní akci Den pro dětskou knihu, který již tradičně pořádá Krajská knihovna v Pardubicích a ke kterému se již od prvního ročníku rádi připojujeme. I letos čekají na děti výtvarné dílny, tentokrát na čertovské téma, a stanoviště pro soutěžní razítko. Vstupné zdarma.


Tvůrčí vánoční dílnu pro děti na téma „Blýskavé vánoce“ si naše galerijní animátorky chystají na neděli 10. prosince od 14 do 18 hodin. Děti si budou moci vyrobit vánoční ozdobičky z korálků, papíru a dalších materiálů. Dospělý doprovod je vítán též! Vstupné zdarma.


Také pro seniory připravuje lektorka Nikola Březinová  vánoční rukodělnou dílnu. 15. prosince od 10 do 12 hodin si spolu s nimi vyzkouší plstění, kdo se zúčastní, odnese si vánoční ozdoby z ovčí vlny a korálků. Pro účast je třeba se přihlásit, vstupné zdarma.

NAŠI PARTNEŘI


   
   

Newsletter

Newsletter