výtvarná soutěž pro děti památky jako inspirace

Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Pardubicích, a Galerie města Pardubic vyhlašují první ročník výtvarné soutěže Památky jako inspirace,která je určena žákům základních uměleckých škol V PARDUBICKÉM KRAJI.

Do soutěže přijímáme díla, která výtvarně znázorní:

Památku/památky nacházející se v prostoru Městské památkové rezervace Litomyšl
Památku/památky nacházející se v prostoru Městské památkové rezervace Pardubice
Památku/památky nacházející se v prostoru Městské památkové zóny Česká Třebová
Památku/památky nacházející se v prostoru Městské památkové zóny Heřmanův Městec
Památku/památky nacházející se v prostoru Městské památkové zóny Chrudim
Památku/památky nacházející se v prostoru Městské památkové zóny Polička
Památku/památky nacházející se v prostoru Městské památkové zóny Svitavy
Stání hrad Kunětická hora
Stání hrad Litice
Stání zámek Litomyšl
Stání zámek Slatiňany
Soubor lidových staveb Vysočina

Účastníci soutěže se mohou zaměřit jak komplexně na exteriér stavby, tak na část/výřez/detail exteriéru či interiéru, na konkrétní architektonický či dekorační prvek atd. Fantazii se meze nekladou! Výherci soutěže získají volné vstupy na památkové objekty nebo krásné publikace o památkách ve správě Národního památkového ústavu. Čeká je také jedno sladké překvapení.

Zvláštní cenu obdrží Ti, kteří se ve svých pracích zaměří na tematiku Kunštátského roku 2014. Víte, kdo byli páni z Kunštátu a z Poděbrad a na jakých hradech kdysi sídlili? Věděli byste, že jejich stopy byste našli i v našem nejbližším okolí, například na Kunětické hoře nebo na hradě  Litice? Zkusíte nakreslit, jak asi mohli vypadat oni sami nebo jakou podobu mívala jejich sídla? Zkuste trošku zapátrat v knížkách, na internetu a hlavně při svých výletech a návštěvách našich hradů a zámků - pak už stačí jen nechat pracovat fantazii. Autor nejzajímavějšího díla, které bude věnováno Kunštátskému roku, vyhrává nejen pro sebe, ale pro celou svou třídu exkluzivní večerní prohlídku Státního hradu Litice zakončenou táborákem a v případě zájmu i přespáním přímo na hradě!

Organizační pokyny:

technika libovolná
 výkresy nesmí přesahovat formát A3
na zadní straně příspěvků musí být nalepena tabulka s kontaktními údaji autora výkresu, která byla zaslána společně s těmito pokyny
každá zúčastněná škola může přihlásit do soutěže maximálně 10 výkresů
výkresy označené všemi výše uvedenými údaji je nutno doručit na adresu Národní památkový ústav, územní odborné pracoviště v Pardubicích, Zámek 5, 531 16 Pardubice do 27. 2. 2015 (obracejte se prosím v této záležitosti na kontaktní osoby: Z. Růžkovou či Z. Kratochvilovou, s nimiž bude možné domluvit podrobnosti předání výkresů)

Soutěžní kategorie:

Věk 5-10 let
Věk 11-15 let
Věk 16-20 let (žák musí být v době své účasti studentem základní nebo střední školy)

Časový harmonogram:

září 2014 – únor 2015: trvání soutěže –
do 10. 10. 2014: potvrdit účast v soutěži
27. 2. 2015:poslední termín pro odevzdání výkresů
březen – duben 2015: vyhodnocení, výběr tří výherců z každé kategorie
květen/červen 2015: výstava výkresů v Galerii města Pardubic, během vernisáže výstavy předání ceny výhercům

Po ukončení výstavy budou vybrané práce umístěny v sídle památkářů na pardubickém Příhrádku jakožto krásná, tematická výzdoba těchto historických prostor a budou tedy i nadále potěchou všem návštěvníkům.

Kontakt:

Mgr. Zuzana Růžková – ruzkova.zuzana@npu.cz, 724 663 648
Bc. Zdeňka Kratochvilová – kratochvilova.zdenka@npu.cz, 724 663 670

Fotka 2

Fotka 1


galerie města pardubic

Příhrádek 5, 53116 Pardubice
T: (+420) 777 820 267
E:otevírací doba:
úterý–neděle 10–18 hodin


VSTUPNÉ ZDARMA

WIFI PŘIPOJENÍ ZDARMA

FOTOGRAFOVÁNÍ POVOLENO

VIDEOPROHLÍDKA


Novinky


V pátek 28. dubna v 18 hodin Vás srdečně zveme na vernisáž výstavy Jiřího Davida ...zase kopíruji hladiny řek..., na které budete mít příležitost konfrontovat svět autorových intimních vzpomínek, přetavený do objektů a instalací, s jeho aktivními společenskými postoji a silným veřejným hlasem. Jeho předlistopadové i polistopadové umění je pod povrchem i otevřeně angažované. Přijďte se podívat, jak nakládá s intimitou vlastních vzpomínek a jaké vzkazy nám jeho instalace na Příhrádku předává. Přípravu pro Vás kurátorsky připravil Pavel Šmíd.


Jak vypadá pomoc v krizi? V komunikačním prostoru Vám od 28. dubna do 16. května představíme dvacet unikátních fotografií reálných příběhů reálných lidí s tématikou humanitární činnosti organizace Člověk v tísni. Tato organizace poskytovala humanitární asistenci při povodních v České republice, suchu v Somálsku, po tajfunu na Filipínách, zemětřesení v Nepálu, během válečných konfliktů v Sýrii či na Ukrajině. Přijďte se inspirovat k pomoci druhým.
Každou středu od 16:30 do 18:00 hodin máte možnost připojit se k výtvarnému kurzu pro dospělou veřejnost, který vede pardubická výtvarnice a scénografka Renata Hans. Seznámíte se základy prostorového modelování v kresbě a budete vědět, jak na perspektivu, zobrazení drapérie i zátiší. Cena lekce je 150,- Kč. Hlaste se lektorce na tel. 776 825 770.

NAŠI PARTNEŘI


   
   

Newsletter

Newsletter